רעיונות לעיצוב פרגולה 

הפרגולה מוסיפה לרוב אלגנטיות  למבנה בכך שהיא מהווה נקודת המוקד לדקורציה והעיצוב, פרגולה יכולה לחבר חלקים שונים של הגן למשל חיבור של שטחים ציבוריים לשטחים פרטיים. הפרגולה יכולה גם ליצור אזור מבודד בגן שיכול לשמש להירגעות או מקום לסעוד בו. הפרגולה יכולה להבנות כמעט בכל גודל או צורה , הכל תלוי בשימוש הנדרש ובעיצוב שבוחרים. גפנים יכולים לצמוח על עמודי וגג הפרגולה ולספק הצללה בקיץ. הקורות על החלק העליון של הפרגולה יכולות להיות מעוצבות בהתאם לעיצוב של הבית. בדרך כלל בפרגולות מסורתיות הקצוות של הקורות חתוכות בתבנית מסוימת , כך שכל קצה של קורה דומה לקצה האחר, אבל אין הדבר בהכרח כך, אם אתם רוצים אתם יכול לעצב את הקצה של כל קורה של הפרגולה בצורה שונה מהקצה האחר, וליצור בכך מראה ייחודי.

פרגולות עשוייות לרוב מעץ. בנו את הפרגולה ממספר סוגים של עצים והפרגולה שלכם תיראה מיוחדת במינה. למשל תוכלו לבנות את העמודים התומכים של הפרגולה מאיפאה ואת הגג מאורן.

את הפרגולה ניתן  לצבוע במגוון רחב ביותר של צבעים בכדי להדגיש את הצורה והעיצוב. ישנם צבעים רבים שיכולים להדגיש את הייחודיות של הפרגולה למשל צבע שנותן לפרגולה מראה של אבן או מראה של נחושת מוכתמת. פרגולות יכולות להבנות גם ממתכת וניתן גם לשלב מאפיינים ומוטיבים שונים בתוך הפרגולה כגון לבנים , אבנים ועוד.

רצוי לשלב צמחים מטפסים שיגדלו על הפרגולה, ובכך לתת מראה של גן למרפסת או לחצר. אפשר להניח עדניות במקומות שונים על הפרגולה בכל סדר או צורה. אלמנט מיוחד נוסף הוא צריח או כיפה שניתן לעצב בראש הפרגולה בכדי לתת למקום מראה מיוחד יותר. צלבים בין קורות החיזוק של הפרגולה, חלונות עץ תלויים בינהם  וצמחים תלויים יכולים אף הם לתת לפרגולה מראה ייחודי.

כאשר יש לך פרגולה בחצר ואתם מעוניין להוסיף סטייל, אומנות ועיצוב חשובו על שימוש בסרטים ואורות במשך תקופת החגים. לכל חג השתמש בסרטים ואורות בצבע שונה. קח מספר זרים ותלה אותם מסביב לפרגולה. רצוי להשתמש בזרים המורכבים מפרחים טבעיים כמו גפנים מיובשים , אגוזים או חמניות השזורים על חוט. אפשר גם למקם פירות וירקות מיובשים שיעטרו את עמודי הפרגולה. ניתן להוסיף מדפים על הפרגולה, ואם הפרגולה גדולה מספיק ניתן לבנות גם ספסלים בכדי לשבת עליהם.

יש כאלה שחושבים על הפרגולה כעל חדר מחוץ לבית ותולים מראות בינות לעמודים. השתמש בפרגולה באותם החומרים המעצבים את הבית שלך.

כאשר עורכים מסיבה ניתן לעצב את הפרגולה באמצעות בדים. צור ווילונות בד וקשור אותם לעמודים בצורת רפיה או סרט. כמו כן ניתן לשזור את הבדים בגג של הפרגולה. אפשרות נוספת היא לתלות ציפורים דקורטיביות מגג הפרגולה.

לסיכום – מגוון האפשרויות לעצב את הפרגולה הוא רחב ומגוון, הפעילו את הדמיון שלכם וחשבו על עיצוב הפרגולה כאילו היתה חדר נוסף בביתכם.

seminar hakibutzim