פרגולות אלומיניום – למה לבחור בפרגולת אלומיניום במקום בפרגולות עץ 

אם אתה מעוניין ליצור תחושה של סטייל ועיצוב מסביב לבית שלך במחיר הגיוני, בניית פרגולה בחצר או כהצללה למרפסת תהיה הדבר המומלץ עבורך. פרגולות הן תוספת נפלאה לנוף משום שהן יכולות לספק צל וכיסוי לפטיו, למרפסת ולגן, מקום מצויין לגדל עליו צמחים והן יכולות להוות מוקד יופי לכל מקום. כאשר מדובר בפרגולות ישנן מספר אפשרויות מהן אפשר לבחור.כאשר יש לך מספר חומרים שעליך לשקול ולבחור בינהם, כולל עץ ואלומיניום.

לדעתי לאחר בדיקה תגלה שפרגולות אלומיניום הן הבחירה הנבונה בשל מספר סיבות:

קלות אחזקה

לאחר בדיקה מקיפה תגלה שפרגולות אלומיניום יותר קל לתחזק באופן משמעותי מפרגולות עץ, דבר שהופך את פרגולות האלומיניום לבחירה מצויינת. אתה לא תצטרך יותר לדאוג לגבי חלודה (אלומיניום אינו מחליד) וגם תמצא שאתה לא צריך לטפל בהם ותהשקיע בשימור שלהן כפי שתצטרך להשקיע בפרגולות עץ. ובנוסף לכך פרגולות אלומיניום ישארו כחדשות גם לאחר שנים רבות ולא יתבלו כמעט ויאבדו מזהרן במשך השנים.

עמידות בפני מזיקים וחרקים

אם תבחר בפרגולת עץ, יהיה עליך לדאוג לגבי מזיקים וחרקים שעלולים להשמיד את עץ הפרגולה ולגרום לבעיות בפרגולה. לעומת זאת אם תבחר בפרגולות אלומיניום במקום זאת, לא יהיה צורך לדאוג לנזק שהחרקים יעשו לפרגולה מכיוון שפרגולות אלומיניום אינן מושפעות מחרקים וממזיקים. לכן אם אתה גר במקום בו יש הרבה מזיקים וחרקים , סביר להניח שתבחר בפרגולות אלומיניום בכדי להיות בטוח שהפרגולות לא יהרסו על ידי מזיקים.

אתה יכול לבנות את פרגולות האלומיניום דומות לפרגולות עץ.

בעוד לפרגולות אלומיניום יתרונות רבים על פני פרגולות עץ, אתה עדיין יכול להעדיף את פרגולות העץ בשל המראה שלהן, אפילו אם הגעת למסקנה שפרגולות אלומיניום עדיפות מבחינה פונקציונאלית. ובכן במקרה זה אתה יכול לצבוע את פרגולות האלומינום בצבעים שיגרמו לפרגולות להראות כמו פרגולת עץ וכאשר יטפסו על הפרגולה צמחים ההבדל עוד ייקטן.

שליטה על כמות האור והצל

בפרגולות אלומיניום ניתן לשלב שלבים מתכווננים של גג הפרגולה או סוככי זרועות. על ידי מפסק או שלט אתה יכול לכוון את מידת האור והצל שיכנסו לפרגולה. החל מאטימה מלאה לקרני השמש ועד כמעט אור מלא.

אף על פי שייתכן שלא חשבת על פרגולות אלומיניום כפתרון המועדף , אין ספק שקשה להתעלם מהייתרונות הגדולים שיש לפרגולות אלה להציע. לכן , אם אתה מעוניין לבנות פרגולה בעתיד הקרוב אני ממליץ בקרב לב לבחון פרגולת אלומיניום במקום פרגולת עץ.  

aluminium pergula