פרגולות מתכת 

פרגולות מהוות את מוצר ההצללה הנפוץ ביותר מחוץ לבית. עדויות ראשונות לפרגולות יש כבר בימי אבותינו. עם זאת הטכנולוגיות של יצור פרגולות התקדמו והתפתחו עם הזמן.

פעם היו הפרגולות עשוייות עץ בלבד, לאחר מכן התחילו שיפורים וחידושים על בסיס פרגלות העץ. והיום המילה האחרונה בנושא הפרגולות הן פרגולות מתכת.

יתרונות של פרגולות מתכת

את פרגולות העץ צריך לתחזק באופן שוטף, ואם שוכחים לתחזק אותם הפרגולה מתבלה עם הזמן. לעומת זאת פרגולות אלומיניום, המיוצרות מחמרים איכותיים, אין צורך לתחזק בכלל. וכך אנחנו יכולים להוריד מאיתנו את הטרחה של לזכור לתחזק את הפרגולה, להזמין איש מקצוע שיבצע את התחזוקה, או למצוא זמן בכדי לבצע את התחזוקה בעצמנו.

בפרגולות מתכת בעלות גג רפרפה יש יכולת לשנות את זוית השלבים של הגג. ממצב אנכי למצב אופקי ולהפך. תכונה זו מאפשרת שליטה כמעט מוחלטת בכמות האור הנכנסת למרפסת או לחצר. לדוגמא בצהרי יום קייץ נכוון את שלבי הפרגולות שהאור יכנס אך לא קרני השמש הישירות, ובבוקר יום חורפי ושמשי נפתח את שלבי הפרגולה בכדי לאפשר לכל קרן שמש להגיע אלינו.  ונוסף על כך, כאשר מתחיל גשם נוכל לסגור את השלבים של גג הפרגולה ונקבל אטימות מוחלטת לרטיבות. גם בפרגולות עץ ישנה אפשרות לשלב גג אטום בפני גשם או שלבי עץ הנותנים אור חלקי אך המעבר בין מצב למצב לא אפשרי ברוב המקרים, ובמקרים שבהם הוא אפשרי הוא מסובך ביותר, למשל להוריד את כיסוי הפלסטיק וכדומה. פרגולות מתכת מאפשרות את כל השינויים הללו בלחיצת כפתור אחת או אפילו באמצעות השלט.

יתרון נוסף של פרגולות מתכת הוא האוורור שהן נותנות למפרסת או לחצר. פרגולות שמגינות גם בפני גשם מגיעות או עם גג רעפים או עם כיסוי פלסטיק. גגות אלה לא מאפשרים אוורור דרך גג הפרגולה ולכן האווירה במרפסת הרבה פחות נוחה, יותר חם לנו והאוויר לא זז. לעומת פרגולות מתכת שבהם האויר יכול לזרום בחופשיות דרך שלבי הפרגולה.

פרגולה מתכת – על טעם וריח אין להתווכח

לגבי המראה והעיצוב של פרגולות מתכת הדעות חלוקות. יש כאלה שרואים בפרגולות מתכת התקדמות עצומה במראה הנקי והעדכני שלהם, ולעומת זאת יש כאלה אשר מעדיפים את המראה הרומנטי והקלאסי של פרגולות העץ המסורתיות. לדעתי שני סוגי הפרגולות יפים והדבר תלוי ברצון הלקוח ובאתר בו מותקנת הפרגולה. לפעמים מתאים קו עיצובי נקי ומודרני ואז מומלצת פרגולת מתכת ואילו לפעמים הפרגולה מכניסה את ה”כפר” והטבע לבית ואז פרגולת עץ יכולה להיות הפתרון המתאים.

המחירים של פרגולות מתכת עדיין יותר גבוהים מהמחירים של פרגולות עץ בשל עלות חמרי הגלם הגבוהה יותר והמקצועיות הרבה יותר הנדרשת. בעוד שפרגולת עץ יכול כמעט כל אחד להרכיב, הרי שבפרגולות מתכת נדרשים חלקים איכותיים ומקוריים וצריך ידע להרכיבם. למרות זאת כאשר בוחנים את העלויות לאורך זמן נראה שהעלויות משתוות ופרגולות המתכת אינן יקרות יותר. וכמובן הפונקציונאליות הגבוה יותר של פרגולות המתכת.  

roof