פרגולות מעוצבות 

תכניות של פרגולות מעוצבות יכולות לעזור לך רבות בבניית הפרגולה המושלמת עבורך. בין אם אתה בונה את הפרגולה בעצמך או אם אתה שוכר בעל מקצוע שיבנה עבורך את הפרגולה, אתה תרצה ללמוד ולראות מספר תכניות של פרגולות לפני שתחליט איזה מהפרגולות היא הנכונה עבורך.

פרגולות מעוצבות הן דרך מצויינת להוסיף לבית שלך יותר אופי וכמו כן הן יכולות להוסיף ערך לבית אם באחד הימים תרצה למכור אותו, הרבה מעבר לעלות הבניה שלהן. פרגולות מעוצבות יחמיאו לאזור המרפסת, הדק  או הפטיו  של הבית שלך. אחת ובנית את הפרגולה תגלה פתאום איך האזור החדש היה נראה עד עתה ערום וחסר “אופי”. המקום יהפך להיות המוקד ונקודת המשיכה לאורחים שלך אשר יחמיאו לך ללא ספק על המראה והעיצוב.

אז היכן אתה משיג תכניות של פרגולה ואיך אתה בוחר את התכנית הנכונה? הנה שלושה מקומות עיקריים בהם תוכל למצוא תכניות איכותיות של פרגולות.

  • רשת האינטרנט
  • ספרי עשה זאת במו ידיך וספרי עיצוב ובניה אחרים.
  • מגזינים

שלושת המקורות המוזכרים לעיל עבור תכניות לפרגולות מספקים את כל מה שתצטרך רחוק ככל שההשראה הולכת.

ישנם גורמים רבים בהם יש להתחשב כאשר בוחרים תכניות לפרגולה כגון: • גודל פרגולה, וודא שהיא מתאימה לגודל של השטח עליו היא תהיה בנויה

  • החומרים מהם תבנה הפרגולה – חומרים אלא צריכים תהיות מושפעים מתנאי האקלים, המטרה של בניית הפרגולה, העיצוב והאסטטיקה וכן מהתקציב.
  • התקציב – יש מעט מאוד רווח בלהסתכל בתכניות של פרגולות הנמצאות מעבר להישג ידך הכלכלי. החלט כמה אתה מעוניין להשקיע לפני תחילת החיפושים.
  • מיקום הפרגולה – האם הפרגולה תהיה חלק מהמרפסת או הפטיו, או שהפרגולה תעמוד בזכות עצמה? העיצובים ישתנו באופן מהותי כתלות במקום בו הפרגולה תבנה.

 

רוב האנשים בוחרים פרגולות מעוצבות המכסות מרפסות או דקים, מכיוון שהדבר מזמין מאוד אל הפרגולה ונותן לפרגולה משמעות פרקטית. הפרגולה תגן על הנמצאים בה מהשמש ותצל עליהם ויכולה להפוך דק סטנדרטי למקום מרגוע מלא. שקול להוסיף רשתות, בדים וצמחים מטפסים בכדי להעצים את האפקט.

 

החומר הנפוץ ביותר ליצור פרגולות הוא עץ. את היכול לבחור בין סוגי העץ השונים כתלות במראה של העץ בתכונות שלו וכמובן במגבלות התקציב העומד לרשותך. עליך גם להתייחס למראה של ביתך כאשר אתה מחליט על החומר ממנו עשוייה הפרגולה. אם לבית מראה כפרי כדאי פרגולות עץ, לעומת זאת אם לבית מראה מודרני וחדשני  פרגולות אלומיניום יתאימו באופן מושלם כמו לדוגמא סוכך מרקיזה.

החיפוש אחר תוכניות של פרגולות מעוצבות מהווה זמן מלהיב כאשר אתה מתכנן ומדמיין את המראה של הפרגולה שרצית. לכן וודא שאתה מסתכל במספיק תכניות ועיצובים לפני שאתה מבצע את ההחלטה הסופית שלך.

raziel