פרגולות ודקים 

פרגולות ודקים הם דרך מצויינת ליצור מקום מפלט יפיפה בגן ולהרחיב את מרחב המחייה שלך גם אל מחוץ לבית. הם יכולים להיות ממוקמים בפטיו, חצר אחורית או כל חלק מתאים אחר של הגן.

בתקופה הויקטוריאנית, פרגולות היו במרום הפופולריות שלהם, אבל אז ההתלהבות פחתה. בימינו חזרו פרגולות ודקים להיות המבנים הכי פופולריים עבור הצללה וניתן לבנות ולעצב אותם בכל הצורות והגדלים המותאמים לדרישותיך.

מיקום

פרגולות ודקים יכולים להבנות כהמשך של כל מבנה או כיחידה עצמאית. הם יכולים להוות תמיכה רבת ערך לורדים מטפסים, גפנים ומספר רב של מטפסים אחרים. חשוב להגדיר מה הן הדרישות שלך לפני שאתה מחליט על הגודל והמיקום המדוייק. אם אתה מארח הרבה, כדאי למקם את הפרגולות קרוב למטבח בכדי להקל על ההעברה של האוכל והכלים. ברור שאז תצטרך פרגולה גדולה הרבה יותר מאשר אם הייתה מעוניין במקום בגינה בו תוכל לשבת ולנוח לעיתים.

דבר נוסף אשר עליך לתת את דעתך עליו הוא מיקום השמש במשך שעות היום. פרגולה הפונה כלפי דרום תמקסם את כמות השמש לאורך כל ימות השנה. עליך לוודא שאתה ממקם את הפרגולה רחוק מעצים ומגורמים מצלים אחרים, אם אתה אכן מעוניין במירב השמש, ולהפך.

לאחר שהחלטתה על הגודל והמיקום הרצוי, חשוב לוודא שאכן ישנם אישורים לבניה לפני שמתקדמים הלאה.

עיצוב

מבנים אלה תוכננו בעבר מעץ ורשתות עליהם טיפסו צמחים. כיום יש מבחר רחב של עיצובים של פרגולות ודקים שתוכלו לבחור מהם. כמו כן תוכלו לבחור ממגוון חומרים לפרגולות כגון עץ , פרגולות מתכת, פרגולות אלומיניום או שילוב בינהם. לפרגולות יש גם את הייתרון ביכולת להפיץ ריח נפלא. ורדים ריחניים, גפנים וצמחים מטפסים יכולים לטפס על עמודי הפרגולה ולהעניק ריח נפלא בנוסף למראה המלבב.

פרגולות ודקים יכולים גם לשמש כסימון למעבר בגן שלכם, מאפשרים לך ולמבקרים בביתך הזדמנות למעבר נעים ריחני ויפה.

אינך צריך גן גדול במיוחד בכדי להינות מהיתרונות של מבנים נפלאים אלה, אפילו בגנים קטנים יכולים להרוויח מפינה מוצלת על ידי מבנה מעוצב להפליא.  

yedidia1