סוככי שמש 

סוכך שמש

סוככי זרועות מכונים לעיתים גם סוככי שמש משום שבניגוד לסוככים קבועים המשמשים גם להגנה בפני הגשם וגם להגנה בפני השמש, סוככי זרועות משמשים בעיקר להגנה בפני השמש ומכך נגזר שמם.

סוכך שמש מורכב משלד הסוכך ומהכיסוי שלו.

 

שלד סוכך שמש

פרופיל אחורי –

פרופיל ברוחב של 4 ס”מ על 4 ס”מ , אל הפרופיל מחוברים מספר חלקים: זרועות הסוכך, תפסי הקיר ומחזיקי צינור הגלילה – כל החלקים הללו עשויים אלומיניום בכדי לאפשר לסוכך שנים רבות ועמידות בפני חלודה (אלומיניום אינו מחליד).

תפסי הקיר –

הנם בעצם נקודת החיבור של הסוכך אל הקיר, נהוג לשים 2 תפסים לסוככים סטנדרטיים, בסוככים שהיציאה שלהם עולה על 3 מטרים נהוג לשים 2 תפסים לכל זרוע. לדוגמא: אם לסוכך יש 2 זרועות אז: עד יציאה של 3 מטרים נשים 2 תפסי קיר, ואילו ביציאה של 3.5 מטרים ו4 מטרים נשים 4 תפסי קיר. לעיתים החיבור של הסוכך אל המבנה אינו מתבצע כרגיל לקיר אלא לתקרה. במקרה זה נשתמש בתפסי תקרה, ניתן גם לשלב בין שני הסוגים בעת הצורך.

מחזיקי צינור הגלילה –

כשמם כן הם, הם התפסים המחברים בין פרופיל ה4 ס”מ על 4 ס”מ לבין צינור הגלילה (יפורט בהמשך).

זרועות סוכך השמש –

הנם החלק העיקרי בסוכך הזרועות, ברוב סוככי השמש החלקים דומים למעט הזרועות. יצור סוככי זרועות והחומרים שלהם מחייב מכונות מיוחדות וידע ולא כל אחד יכול ליצר אותן. הזרועות המובילות מיוצרות בצרפת וגרמניה, אך ישנו יצור של זרועות ויבוא גם ממדינות שונות אחרות.

הזרועות מחברות את הפרופיל האחורי לפרונט של הסוכך, והן אלא שבעצם מותחות את הבד של הסוכך ומאפשרות את היותו מתוח בכל מצב של פתיחה של הסוכך. הפתיחה של הזרוע מבוצעת על ידי קפיץ פנימי, ככל שהקפיץ איכותי יותר הזרוע תמתח את הסוכך חזק יותר לאורך שנים רבות יותר.

פרונט הסוכך –

הינו פרופיל אלומיניום אליו מתחבר החלק הקדמי של כיסוי הסוכך. פרופיל זה הינו פרופיל מיוחד המאפשר גם את חיבור הוולן של הסוככים וכן מאפשר את החוזק הנדרש .

צינור הגלילה –

אם נחזור לחלק האחורי של הסוכך, אל הפרופיל האחורי מחובר (באמצעות מחזיקי צנור הגלילה) צנור הגלילה. צנור זה מגיע לרוב בקוטר של 78 ס”מ ועליו מגולל הכיסוי של הסוכך כאשר הסוכך מקופל / אסוף. הצינור הינו צינור מיוחד עם חריץ המאפשר את חיבור קצה הכיסוי אליו.

כיסוי הסוכך

בשל העובדה שמרבית השימוש של סוככי שמש הינו הגנה בפני השמש בקיץ, הכיסוי של רוב סוככי השמש הינו בד דרלון, בד זה נותן הגנה מלאה בפני השמש והינו דקורטיבי במיוחד ומגיע במגוון רחב של צבעים וגוונים. לעיתים רחוקות כיסוי הבד מתבצע באמצעות PVC , יתרון ה-PVC הוא בכך שהוא מאפשר הגנה של 100 אחזוים גם בפני הגשם בנוסף לשמש.