סוכך קבוע

סוכך קבוע

הסוככים הקבועים הנם הסוככים הקלאסיים והמוכרים שמלווים אותנו כבר המון שנים, הסוכך מורכב משלד מתכת ועליו מתוח בד.

כמו כל הסוככים, סוככים קבועים מגינים על המרפסות החלונות ועוד בפני פגעי מזג האוויר השונים, קרני השמש כמובן, אך גם בפני רוחות וגשמים בכל עונות השנה. ולכן השימוש בסוככים אלה רחב מאוד החל מסוככי כניסה המגינים על הדלת מהשמש ועל האורחים בפני הגשם בחורף. קירוי של מרפסות והפיכת המרפסת למעיין חדר סגור. קירוי של רחבות בפתחי חנויות ומסעדות בכדי לאפשר שטח עבודה נוסף ועוד.

מבנה הסוכך

שלד- שלד סוכך קבוע עשוי כמעט תמיד ממתכת. בעבר היו שלדים העשויים מעץ אך שלדים אלה כבר כמעט אינם קיימים מכיוון שהמתכת עולה בתכונותיה בעשרות מונים על העץ. הייתרון הגדול של המתכות הוא בעמידותן לאורך זמן , לעומת העץ.

המתכת הנפוצה ביותר לשלד היא ברזל מגולוון, מצד אחד הברזל מספק את החוזק הנדרש לסוכך והגילוון שלו מונע היווצרות של חלודה לאורך זמן רב מאוד (לאורך זמן יתכן ובנקודות מסויימות תווצר חלודה), יתרון נוסף של הברזל המגלוון הוא היכולת לעצב אותו בצורות ואופנים שונים המתאימים לדרישות העיצוביות של הלקוחות.

מתכת שנייה המשמשת לשלד של סוככים קבועים היא האלומיניום. יתרונות הגדול של האלומיניום הוא בכך שאינו מחליד לעולם, יתרון נוסף הוא משקלו הקל. החסרונות של האלומיניום הוא מחירו הגבוה, והיכולת המוגבלת יותר לעיצוב.

חיפוי הסוכך – כמו רוב הסוככים גם סוככים קבועים יכולים להיות מחופים על ידי יריעות PVC או באמצעות בד דרלון. אולם בשל העובדה שבד הדרלון אינו נותן עמידות מוחלטת בפני רטיבות ומכיוון שרוב הסוככים הקבועים נועדו גם לתת פתרון לימות החורף, רוב הסוככים הקובועים מחופים על ידי PVC.

כיסוי הPVC יכול להגיע בצבעים שונים. פעם היה נהוג לייצר סוככים עם פסים, אולם אופנה זו חלפה ורוב הסוככים מיוצרים בצבע אחיד.

גרפיקה

לקוחות עסקיים נוהגים במקרים רבים להשתמש בסוכך ככלי פרסומי של העסק. וכל אחד מאיתנו יכול לראות כאשר הוא עובר ברחוב את הפרסום של החנויות על גבי הסוככים. לרוב הפרסום נעשה על גבי הוולן של הסוכך , אך ישנם גם מקרים רבים בהם הכיתוב או / הגרפיקה מוטבעים על גבי הסוכך עצמו.