סוכך לבית – סוככי השרון 

סוכך לבית

ישנם מספר סוגים עיקריים של סוככים לבית.

סוכך זרועות

הסוג הראשון של סוכך לבית הוא סוכך הזרועות. סוכך זרועות הוא סוכך שכאשר הוא מקופל הוא נראה כגליל עליו מגולגל בד וכאשר הוא פרוש זרועות האלומיניום שלו מותחות כיסוי של בד על נפי השטח הנדרש. סוכך הזרועות מתאים לקירוי של משטחים בעלי יציאה (מרחק מהקיר) של עד 5 מטרים ואורך של עד 6 מטרים. עם זאת במקרים מיוחדים ניתן לבצע גם סוככי זרועות באורך של 15 מטרים ואפילו יותר.

סוכך זרועות מורכב משלד אלומיניום עליו מתוח הבד. הבד הינו לרוב בד המכונה בד “דראלון”. בד זה יפה למראה מגן בפני השמש ומגן גם בפני הגשם, אם כי לא במאת האחוזים. במקרים שבהם מעונינים בהגנה של 100 אחוזים מרטיבות משתמשים בכיסוי פי.וי.סי. אולם סוג זה של כיוסי נחשב לפחות אסטתי ולכן בד הדרלון שולט.

סוכך זרועות מצויין בשימוש כהגנה מצל אך היכולת שלו לעמוד ברוחות נמוכה וכאשר רוצים סוכך לבית שיתן מענה גם לעונת הגשמים סוכך זרועות אינו מומלץ.

לעומת החסרון של אי עמידות סוכך הזרועות בפני הגשם הייתרונות של סוכך זה רבים:

סוככי זרועות אינם מצריכים אישורים כלל , לא של השכנים ולא של העיריה.

– ניתן לשלוט בצורה קלה באמצעי ידני או באמצעות מתג חשמלי או של על מידת הצל של הסוכך.

– הסוכך אסתטי מאוד וכאשר הוא אינו בשימוש הוא מתקפל לגליל קטן ובלתי מורגש, והוא יכול אף להתקפל לתוך קסטה אסטטית במיוחד.

סוכך מרקיזה

סוג נוסף של סוכך לבית הוא סוכך מרקיזה, סוכך זה מתאים בעיקר להצללה והגנה מפני גשם לחלונות ומרפסות קטנות. כאשר הסוכך פרוש הוא נראה כרבע עיגול, וכאשר הסוכך מקופל מסגרות האלומניום אשר בנויות בצורת “ח” נאספות אחת על גבי השניה בקרבת הקיר כאשר הבד מונח כגלים בינהם.

הסוכך בנוי ממסגרות אלומיניום עליהם פרוש בד. הסוכך מתאים לכל סוגי מזג האוויר ובניגוד לסוכך הזרועות עמיד גם ברוחות החורף. בשל כך מגיע לרוב סוכך המרקיזה עם כיסוי PVC המגן במאת האחוזים בפני חדירת הגשם והרטיבות. עם זאת לעיתים מתקינים את הסוכך גם עם בד דרלון, וזאת כאשר העיצוב והאסטטיקה חשובים יותר מהעמידות המוחלטת למים.

ההפעלה של סוכך מרקיזה נעשית לרוב באמצעות חוט אך ניתן לקבל את הסוכך גם עם הפעלה חשמלית.

סוכך המרקיזה מגיע ביציאה של עד 2 מטרים וברוחב של עד 6 מטרים.

סוכך קבוע

הסוכך הקבוע הינו הסוכך הקלאסי לבית. סוכך זה מתאים לכל סוגי הסגירות ועמיד בכל מזג אויר.

הסוכך יכול להגיע בכל גודל (כאשר הגודל של הסוכך גדול במיוחד, יש צורך בחיזוקים). מכיוון שהסוכך עמיד גם ברוחות החורף נהוג לייצר אותות עם יריעות פלסטיק – PVC, אך ישנם כאלה המעדיפים את המראה של כיסוי הדראלון על הסוכך.

הסוכך מורכב לרוב משלד ברזל מגולוון עליו מותחים את הבד, אך לעיתים מייצרים את הסוכך גם מפרופילי אלומיניום.

סוככי חלון

סוכך חלון הוא בעצם סוכך זרועות כאשר את הזרועות המתקפלות מחליפות זרועות העשויות פרופיל אחד שאינו מתקפל , ואילו האיסוף של הסוכך מתקבל על ידי העלאת החלק הקדמי של הזרועות כלפי הקיר (ניתן לראות תמונות בקטגוריה באתר ).

הפונקציונאליות של סוככים אלה דומה מאוד לזו של סוככי הזרועות, אלה שהיציאה המירבית של סוככי חלון הנה מטר וחצי, ולכן הם מתאימים בעיקר לחלונות.

סוכך מסילה

סוכך מסילה לבית הינו סוכך שהבד נע על גבי מסילות. לסוככים מסילות שני יעודים עיקריים – הראשון כיסוי של גגות שקופים , סקיילייט. והשני קירוי של מרפסות.

בסוככי המסילות נהנים מכל העולמות, גם מקבלים סוכך מתקפל שניתן לשלוט על כמות ההגנה הניתנת, הן באמצעות סגירה ופתיחה ידניים, אם בעיקר באמצעות שליטה חשמלית. וגם מקבלים סוכך שיכול לעמוד ברוחות ובגשם (לא בכל הדגמים).

ישנם סוככי מסילות שמאפשרים סגירה על פני שני מישורים , לסוככים אלה ישנה ברך דרכה עובד הכיסוי ממישור אחד לשני. מומלץ להכנס לאתר ולראות את התמונות בכדי להבין לעומק.