פרגולות עץ הפכו בשנים האחרונות לשם דבר בתחום עיצוב הבית, ונראה כי אנשים רבים מתעניינים בהתקנתן על מנת לקבל מרפסת או חצר מוצלת ומעוצבת בדיוק לפי הטרנדים האחרונים בעולם העיצוב. מרפסת שמש או גינה, יכולים להיות מפנקים ונעימים, אך כאשר השמש יוקדת בחוזקה בחודשי הקיץ החמים, החוויה יכולה לעיתים להיות לא נעימה ומתאימה לפינוק של צהרי היום. אם כך התקנת פרגולה היא פתרון מצוין המאפשר לאנשים גם ליהנות מהצל שהיא נותנת וגם לקבל מרפסת מעוצבת להפליא.

 

סוגי פרגולות

ישנם שני סוגי חומרים פופולריים לייצור הפרגולה: הראשון – חומר העץ הידוע בחוזקו, שלרוב הוא עץ איפאה משובח או עץ אדום והשני – חומר אלומיניום שגם נחשב לחומר יוקרתי וחזק.
פרגולות עץ, הינן הוותיקות ביותר מבין השניים ונראה כי אנשים רבים מעדיפים לבנות בביתם פרגולה מעץ שהוא החומר האהוב והמוכר. מבין מבחר העיצובים של פרגולות, תוכלו למצוא את הסוגים הבאים: פרגולה מלבנית או מרובעת, פרגולה עגולה על עמודים, פרגולה תלויה ועוד מבחר רב של עיצובים ודגמים שיקנו לכם גינה או מרפסת מעוצבים על פי הטרנדים החדשים.

שילוב בין שיש לפרגולה

תחום הפרגולות הולך ומתפתח בקצב מסחרר ונראה כי אחד הטרנדים הנפוצים בתחום הוא שילוב של חומר השיש בפרגולות עץ. את השילוב ניתן לבצע על ידי עמודי שיש מעוצבים בקפידה אשר יעטרו את החלל ויקנו למרפסת או לגינה שלכם מראה כפרי עם טאצ’ יוקרתי של חומר השיש.

מה חשוב לדעת לפני שבונים פרגולה

אישור מרשויות לבניית פרגולות עץ – עליכם לדעת כי בניית פרגולה, דורשת אישור מסוים מרשויות מקומיות, אך כאמור מדובר בתהליך בירוקרטי פשוט למדי שאינו עורך זמן רב, אך חשוב לבצע אותו בהקדם כדי שתוכלו לבנות כמה שיותר מהר את הפרגולה שתמיד חלמתם.
בחירת סוג העץ – חשוב לבחור מראש את החומרים איתם תרצו לעבוד, הרי פרגולות עץ מגיעות במספר רב של סוגי עצים כמו – עץ איפאה, עץ אדום, קרולינה, אורן פיני, אירוקו ועוד. לכן, חשוב לבדוק מראש את איכויות העץ ולבחור את האיכותיות ביותר.
ולסיכום, חשוב לבחור בחברה מקצועית אשר מציעה תכנון מעמיק של הפרגולה ובנייתה על ידי מיטב אנשי מקצוע מקצועיים אשר יבצעו זאת ברמה גבוהה ובדיוק רב. על מנת למצוא חברה שכזאת, תוכלו להתייעץ עם חברים או מכרים ואפילו שכנים שבנו לאחרונה פרגולה בביתם ואכן היו מרוצים מאופן ההתקנה, משירות החברה, עמידה בזמנים וכמובן מחיר – פקטור משמעותי. על מנת למצוא חברה המציעה את מכלול הפרמטרים הללו, מומלץ לבצע סקר שוק מעמיק בין כמה חברות, על מנת לאמוד את מחירי השוק ואף להתרשם מעבודות קודמות של כמה חברות.