ישראל התברכה בימי שמש רבים, ולכן פתרונות הצללה לבית הפרטי, לדירה וגם לבית העסק הם עניין הכרחי שקשה להתחמק ממנו. לצד סוככי הבד הפופולריים, ופרגולות העץ הכבדות, בשנים האחרונות תופס בישראל גם טרנד פרגולות האלומיניום או רפפות אלומיניום. יותר ויותר אדריכלים, מעצבים ולקוחות פרטיים בוחרים להשתמש ברפפות כפתרון הצללה מועדף, בעיקר כי יש להן כמה יתרונות בולטים שנסקור מיד.

 

הסוד הוא דווקא לא בתקציב

מסתבר, בעצם, שרפפות אלומיניום אינן זולות בהכרח מפרגולות עץ, אלא אפילו להפך. עם זאת, הסוד להצלחה שלהן טמון בוודאי ביתרונות האחרים שלהן, שחלקם מתבטאים אולי בתקציב – אבל לטווח הארוך. כך למשל, ההשקעה הראשונית מתפרשת למעשה לאורך שנים ארוכות, משום שאלומיניום הוא חומר עמיד מאוד, גם כאשר הוא עומד בחוץ. אלומיניום ניזוק פחות מאשר עץ מפגעי מזג האוויר, הוא לא נשחק ואפילו לא מחליד. כמו כן, האלומיניום יחזיק מעמד גם מול רטיבות, עובש או מזיקים, בניגוד לעץ שעלול להיפגע מרעות חולות שכאלה.

סככת אלומיניום מעוצבת

 

חיסכון באנרגיה

יחד עם העמידות הגבוהה של האלומיניום, רפפות אלומיניום יכולות להפחית עלויות לטווח הארוך גם בשל יכולתן להפחית צריכת אנרגיה בבית או בעסק שלכם, על ידי הורדת עלויות החימום והקירור. החיפוי שמספקות הרפפות, ושליטתם של הלקוחות במידת החשיפה לשמש ורמת האוורור, מתקבצים ביחד לחיסכון משמעותי בצורך לקרר בקיץ או לחמם בימים קרים.

 

עזבו אתכם מתחזוקה שוטפת

חיסכון משמעותי נוסף כאשר מחשבים את החיסכון בעלויות התחזוקה השוטפת. בעוד פרגולות ופתרונות הצללה קבועים מעץ דורשים שיפוצים עיתיים, צביעות, חידושים והגנה, האלומיניום העמיד והמנגנונים הפשוטים של הרפפות מבטיחים לכם מוצר איכותי שלא דורש את אותה ההשקעה. המוצר המגיע עם שלוש שנות אחריות, ישמש אתכם גם שנים ארוכות אחרי שיפוג תוקפה, ובלי העלויות הגבוהות הכרוכות בתחזוקה שוטפת של המתקן.

פרגולת אלומיניום

 

מה עוד נותנות רפפות האלומיניום?

אז אחרי שגילינו שהיתרונות הכלכליים של רפפות אלומיניום מצריכים מבט קצת יותר מעמיק עליהן, בואו נחזור לרגע לדברים הפשוטים שמספקות הרפפות, שאותם דווקא כן אפשר לראות מיד כשמסתכלים עליהן:

● השימוש באלומיניום מספק מראה מודרני וחדשני, שהוא במקביל פרקטי מאוד, ומספק את ההצללה והחיפוי המבוקשים – גם מפני שמש וגם מפני גשם.

● העיצוב של רפפות האלומיניום גמיש, והאפשרויות העומדות בפני הלקוחות נרחבות מאוד. תוכלו לבחור את צבע פתרון ההצללה, לבחור מבין צורות שונות, והכי חשוב, להתאים את הקירוי לכל מקום ולכל גודל של משטח. ברפפות אלומיניום ניתן להשתמש לקירוי מרפסות, פטיו, חצרות, חללים פתוחים של בתי עסק, אזורים שליד בריכות שחייה או מתקני ספא, וכל משטח שעולה על רוחכם.

 

אור ואוורור

את רפפות האלומיניום אפשר למצוא בשתי צורות עיקריות. לקוחות מסוימים יודעים בדיוק מהי מידת ההצללה שהם זקוקים לה, ולכן מעדיפים את הרפפות הקבועות, בהן זווית ההצללה ונטיית הרפפות קבועה מראש ואינה ניתנת לשינוי. עם זאת, רבים בוחרים דווקא ברפפות החשמליות. רפפות אלומיניום חשמליות מורכבות משלבים מסתובבים, בהם ניתן לשלוט באופן חשמלי, אך ניתן להשיג גם רפפות מסתבסבות בעלות הנעה ידנית.

 

התאמה מושלמת לכל מזג אוויר

השליטה על תנועת השלבים מאפשרת ללקוחות לקבוע את מידת ההצללה הרצויה להם, ולהתאימה לכל מזג אוויר. בימים חמים מאוד אפשר להשתמש בהצללה מקסימלית ולמנוע מקרני השמש לחדור מבעד לשלבים, ובימים נעימים יותר אפשר דווקא ליהנות מאור השמש המלטף. גם מידת האוורור בחלל ניתנת לשליטה, כאשר בלחיצת כפתור אפשר לאפשר לאוויר חם לצאת ולאוויר קר להיכנס, או לחילופין לאטום את הקירוי כמעט לחלוטין מפני גשם ואוויר קר.

 

בשורה התחתונה – רפפות אלומיניום נותנות לכם שליטה גבוהה בפתרון ההצללה הרצוי לכם לאורך השנה.