אין ספק כי תאורה יכולה לשנות את המראה הכללי של הבית ואת האווירה בו בצורה משמעותית מאוד, ולכן רבים בוחרים להשקיע בנושא של עיצוב ותכנון תאורה ולעבוד עם מומחים בתחום בכדי ליצור את המראה הנכון והטוב ביותר לבית. יחד עם זאת, רבים בוחרים להשקיע בחלק הפנימי של הבית, ושוכחים את החלק החיצוני, חלק אשר יכול להשפיע בצורה משמעותית על האווירה הכללית בבית ומחוצה לו, על המראה הכללי של הבית, על נוחות השימוש בחלק החיצוני של הבית בשעות הלילה ועל עוד נתונים רבים. לכן, כדאי לכם להשקיע בתכנון ועיצוב של תאורה גם לחלק החיצוני של הבית, ולא רק לפנימי.

 

נוחות ופרקטיות

כאשר מדובר על עיצוב ותכנון תאורה עבור החלק החיצוני של הבית מדובר בעניין מורכב יותר מאשר תאורה המיועדת עבור החלק הפנימי של הבית. כשמתכננים תאורה עבור שטחים חיצוניים יש נתונים חשובים מאוד שיש לקחת בחשבון כמו עמידות של גופי התאורה בפני מים, בחירה של תאורה שתאיר את השטח כולו בצורה אופטימלית בשעות הלילה, מיקום גוף התאורה ביחס לפרגולות או סוככים שמותקנים בחצר ועוד. לכן, לפני שאתם ניגשים אל חנות התאורה הקרובה אל הבית שלכם, ובוחרים גופי תאורה שכלל לא יתאימו לשטח שלכם, כדאי שתתייעצו עם אנשי מקצוע מומחים בתחום, כמו אנשי מקצוע מחברת קלווין – יעוץ, עיצוב ותכנון תאורה, אשר יסייעו לכם לבחור במה שנכון וטוב עבורכם ויוכל לשמש אתכם לזמן רב ללא כל בעיה.

 

עיצוב

אין ספק כי כשמדובר בתאורה עבור החלק החיצוני של הבית, נושא העיצוב הינו חשוב לא פחות מאשר תאורה לפנים הבית. עיצוב ותכנון תאורה נכון יכול להפוך את המראה הכללי של הבית להרבה יותר מרשים ולגרום לו לבלוט מעל בתים אחרים באזור. בנוסף, גם יושבי הבית יוכלו ליהנות דרך החלונות ממראה הרבה יותר מרשים של חלקו החיצוני של הבית ומיופי מרשים שנוצר בעזרת תאורה מעוצבת ואיכותית. לכן, מלבד פרקטיות, כדאי להוסיף שיקולים עיצוביים בבחירת התאורה עבור החלק החיצוני של הבית, שיקולים אשר יסייעו לכם לבצע בחירה נכונה וחכמה יותר.

פרגולה נאספת סוככי השרון

 

חיסכון בעלויות

אם אתם מתחילים לבצע עיצוב ותכנון תאורה עבור החלק החיצוני של הבית שלכם, יש לכם אופציה נהדרת לחסוך בעלויות החמל – תאורה סולארית. כיום ניתן למצוא מגוון אדיר של גופי תאורה חיצוניים מיוחדים אשר נטענים מהשמש לאורך כל היום וכך מאירים את השטח היטב בלילה ללא צורך בחיבור לחשמל כלל. גופי תאורה שכאלו יכולים להעניק לכם גם חיסכון משמעותי בחשבון החשמל, וגם להעניק בטיחות רבה יותר, כך שאתם יכולים להיות בטוחים כי גם בימי גשם סוערים אין לכם גופי חשמל בחוץ אשר עלולים לגרום לסכנה.

 

שילוב נכון של גופי תאורה

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כאשר מבצעים עיצוב ותכנון תאורה הוא לבצע שילוב של כמה סוגים שונים, בכדי ליצור מראה מעוצב ושימוש אופטימאלי. כדאי לשלב נורות אווירה מיוחדות אשר יתרמו לעיצוב, יחד עם נורות חזקות אשר ישמשו לארוחות וישיבה בחוץ בצורה נוחה גם בשעות לילה חשוכות במיוחד. כך תוכלו ליהנות מהגינה שלכם בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר.