סוכך לגינה

כחלק מעיצוב הדירה או הבית החדשים שלכם, בוודאי תרצו גם לעצב את הגינה או החזית בצורה שתשלים את הקו העיצובי הקיים ואף תדגיש אותו. אחת הדרכים היותר אפקטיביות לעשות זאת היא באמצעות סוככים.

בחירת סוכך לגינה בדרך הקלה

כאשר בוחרים סוכך לגינה, ניתן לבחור בין מספר תצורות של סוככים שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות:

סוככי זרועות

אלו הם סוככים הנשענים על קיר הבית באמצעות זרועות בלבד ומכסים לרוב רק את החזית הקדמית. עם זאת, היתרון העיקרי של הסוככים האלו הוא שלרוב לא נדרשים אישורי בנייה מצד העירייה עבורם ולכן גם אין תוספת לארנונה. לרוב ניתן גם לשנות את זווית הפתיחה שלהם ובחלק מהמודלים אף לקפל את הבד פנימה באמצעות קסטה. החיסרון העיקרי שלהם מלבד שטח הכיסוי המוגבל הוא שהם לא עמידים בפני רוחות חזקות ומזג אוויר קיצוני.

סוככים קבועים וסוככי מסילות

אלו הם סוככים הנתמכים על ידי עמודים ומשמשים לרוב להצללה על גינות גדולות במיוחד. עובדה זו מאפשרת גמישות גבוהה במיוחד בכל הקשור לצורתו של שלד הסוכך והגג שלו, כך שקל להתאים אותו לדקורציה של הגינה הקיימת. בין היתר הסוכך לא חייב להיות מרובע ויכול להמסיות גם בצורת חצי מעגל או קשת. השלד של הסוכך הקבוע עשוי מאלומיניום או ברזל ולכן הוא עמיד בפני חלודה ואינו דורש למעשה שום טיפול תקופתי.

החיסרון העיקרי של סוככים אלו מתבטא בעלות ההקמה הגבוהה באופן יחסי, כמו גם בעובדה שהם דורשים לרוב אישורי בניה ולכן מגדילים את תשלום הארנונה. היתרון העיקרי שלהם נעוץ בכך שהם עמידים בכל מזג אוויר וגם בפני רוחות חזקות.

מעבר לזאת, לסוככים הקבועים אפשר להוסיף סוככי מסילות בצדדים או סוכך מסך בקדמה וליצור חלל סגור והרמטי לחלוטין לצורך עריכת ארוחות בחצר גם כשמזג האוויר לא צפוי. למי שמעוניין בכך, ישנם אף סוככי מסילות עצמאיים בעלי מספר “מפרקים” כך שניתן לפתוח ולסגור אותם באופן הדרגתי עד לכיסוי מלא של החלק הקדמי שלהם.

סוככי כבלים

זהו למעשה סוג של סוכך מסילה, אך הפתיחה והסגירה של הסוכך נעשית מלמעלה, כך שכאשר הסוכך סגור לחלוטין, נראים רק הכבלים הדקים יחסית. סוכך כבלים אמנם לא מספק הגנה חזקה מפני רוחות וגשם כמו הסוכך הקבוע מכיוון שמבנה השלד חסר בו, אך הוא מאפשר ליהנות מישיבה בגינה בימי השמש הנעימים ובמיוחד בעונות המעבר. מעבר לכל, כאשר אתם בוחרים סוככים לגינה, מוטב כי תתייעצו עימנו על הקמת סוככים מסוגים שונים, על מנת שנוכל לייעץ לכם לגבי הפיתרון הטוב ביותר.