כל גינה צריכה סככה – בישראל אנחנו נהנים (או שלא, תלוי בטעם שלכם) מהרבה מאוד ימים חמים עם שמש ישירה, קצת ימי גשם ועוד כמה ימים שנעים בהם. אבל למרות הכל, למה שניתן לקצת מזג אוויר להפריע לנו לשבת בגינה?

בדיוק בשביל זה קיימים שלל פתרונות הצללה מסוגים שונים, שמאפשרים התמודדות עם ימי השמש והגשם, וניצול נכון של השטח הפתוח שלנו. אז בין אם זו גינה פרטית בחצר האחורית שלכם, או אולי גינה או שטח פתוח בעסק שלכם – סככה לגינה היא מה שאתם צריכים. סככות כאלה יכולות לבוא במגוון צורות. פתרונות הצללה הקיימים כיום הם רבים ומגוונים, כך שכל אחד יוכל למצוא בדיוק את מה שנחוץ לו על מנת לקבל שטח מקורה נוח שנעים לשבת בו כמעט בכל מזג אוויר. האפשרויות הבולטות לפתרונות הצללה לגינה הן פתרונות הצללה מעץ, פתרונות הצללה העשויים אלומיניום וסוככים. סככה לגינה הוריזון

סוכך לגינה

אפשר להתחיל דווקא מתחום הסוככים. לפעמים דווקא הפשטות היא הכיוון הנכון עבור סככה לגינה. סוככים הם בעצמם תחום מלא ושלם, עם מגוון אפשרויות שונות המותאמות לכל מצב. תוכלו לבחור סוככי בד, מתקפלים או קבועים, או אולי דווקא סוכך קבוע ממתכת, שעשוי להיות פתרון הצללה מושלם לחניה או לכניסה שלכם. סוככי הבד הצבעוניים יכולים לתת קצת צבע מעניין לחצר שלכם, כשבד הדראלון המיובא מאירופה מבטיח שגם ימלאו את תפקידם – איטום מוצלח נגד גשם והצללה אל מול קרני השמש. שימו לב – סוככים רבים הם בעלי אפשרויות גלילה או תנועה, כך שהמשתמשים מקבלים שליטה טובה על מידת ההצללה או ההגנה מפני הגשם שהם מעוניינים בה בכל רגע נתון.

פתרונות הצללה מעץ

במשך שנים סככה לגינה היה שם נרדף לפתרונות ההצללה הנפוצים העשויים עץ, פתרונות קבועים וכבדים לרוב. פרגולות העץ מעניקות לגינה מראה יוקרתי ואצילי, אווירה רומנטית יותר וטבעית יותר, יחד עם ההצללה הפשוטה והנעימה שהן מספקות לשוהים בה. פתרונות הצללה מעץ אפשר למצוא במספר עיצובים שונים, בהתאם לטעמכם האישי: מפתרונות בעלי קורות עץ עבות יותר, דרך סרגלי הצללה הניתנים להזזה וכלה בפתרונות הצללה בצורת רשת, לאוהבי המראה הקלאסי.

למי מתאימים פתרונות הצללה מעץ?

פתרונות הצללה מעץ מתאימים במיוחד לבעלי דק, ליצירת מראה כפרי, חמים ונעים, אולם למעשה כל אחד יכול למצוא את פרגולת העץ המתאימה לו. עם זאת, יש לציין, שפתרונות אלו אינם זולים, דורשים לרוב תחזוקה רבה, ומתאימים יותר להצללה משמש ופחות להגנה מפני גשם ומים.

פתרונות הצללה מאלומיניום

טרנד פתרונות ההצללה מאלומיניום תופס תאוצה בשנים האחרונות גם בתור פתרון מתאים למחפשים סככה לגינה. בניגוד לפתרונות הצללה שהחומר העיקרי בהם הוא עץ, פתרונות האלומיניום אולי יקרים יותר, אך דורשים הרבה פחות תחזוקה לטווח הארוך, ומסייעים גם בחיסכון עלויות אנרגטיות. קיימים פתרונות הצללה מאלומיניום בעלי שלבים קבועים, בהם זווית ההצללה נקבעת מראש, בדומה לרבים מפתרונות ההצללה מעץ.

בחרתם סככה לגינה – בחרו בפתרון הצללה בעל יכולת הזזת שלבים

בפתרונות מסוג זה, הנשלטים לרוב על ידי מנגנון חשמלי, הלקוחות הם בעלי השליטה על מידת ההצללה או האטימות של קירוי האלומיניום. בצורה כזו, פתרונות אלומיניום הופכים להיות יעילים במיוחד עבור כל מזג אוויר כמעט, טובים גם בקיץ כמגנים מפני שמש, גם בחורף כמבודדי חום ומגנים מהגשם, וגם בימים נעימים יותר, בהם ניתן ליהנות מקרני השמש החודרות מבעד לשלבי רפפות האלומיניום.

סככה לגינה היא צורך חשוב במדינת ישראל, כדי להפוך את הגינה שלכם למקום שנעים לשבת בו. למרבה המזל, אתם יכולים לבחור מבין שלל פתרונות הצללה בעיצובים שונים שיענו על הצורך הזה, כך שבטוח תוכלו למצוא את הפתרון העונה לטעמכם.