פתרונות הצללה לגינת הבית, למתחם ג’קוזי ועוד

ג’קוזי בגינת הבית התחיל כמוצר מותרות לעשירים ביותר אבל בתקופה האחרונה “ירד אל העם” וכמות גדלה והולכת של בעלי בתים עם גינה מרשים לעצמם את התענוג שהיה שמור בעבר ליחידי סגולה. ג’קוזי בגינה הוא נפלא אבל כאשר רוצים להשתמש בג’קוזי בצהריים בקיץ ישנה בעיה – הקרינה החזקה של השמש הישראלית. בהתחלה לא מרגישים בכך בכלל אבל לאחר שהייה ממושכת בג’קוזי, העור נצרב או שיש צורך להשתמש בתכשירי הגנה מפני השמש באופן קבוע, וזה כבר הרבה פחות כיף ונוח. הפתרון לבעיה זו הוא הצללה לג’קוזי, נפרט את הפתרונות הנפוצים להצללה, בינהם הפתרון האולטימטיבי – גזיבו מתקפל.

גזיבו מתקפל

אם הג’קוזי נמצא בגינה הקרובה לקיר המבנה או לקיר של הגדר פתרון ההצללה הנפוץ והמומלץ הוא סוכך זרועות מתקפל, או בשמו האחר, גזיבו מתקפל.

יתרונות הגזיבו המתקפל

-כאשר הוא פתוח, הצללה מלאה ודקורטיבית של הג’קוזי, כאשר ישנה שליטה על כמות ההצללה.

-בעזרת מנוע חשמלי המותקן בסוכך ומופעל באמצעות מתג או שלט ניתן לפרוש או לקפל את הגזיבו ולעצור בכל נקודה שמעוניינים.

-יתרון נוסף של גזיבו מתקפל כפתרון הצללה הוא שמצד אחד, כאשר הוא מקופל כמעט ולא רואים אותו, ומן הצד השני הוא אינו מפריע להרגשה או לראות של השמיים. לדוגמא, בערב כאשר רוצים   להכנס לג’קוזי לרחצה רומנטית ומעוניינים לראות את הכוכבים ללא הסתרה, ניתן לעשות זאת על ידי קיפול הסוכך.

רשת הצללה

פתרון הצללה נוסף המומלץ לג’קוזי בגינה הוא רשתות צל, ישנם שני סוגים נפוצים של רשתות הצללה. רשת מדגם נפתח נסגר ורשת מפרשים.

רשת הצללה בצורת מפרשים היא רשת יפה במיוחד, ניתן לבצע את ההצללה עם רשת צל אחת או מספר רשתות צל, בצורת מלבן, משולש או שילובים בין הצורות, ניתן גם לשחק עם הגבהים של ההצללות כאשר גובה העמודים משתנה בין הפינות של כל מפרש או בין המפרשים. פתרון הצללה זה מוצלח במיוחד, לא רק בגלל היופי המדהים שלו והיחודיית, אלא גם בגלל שניתן להתקין את מפרשי הצל גם ללא קירות אלא על ידי התקנת עמודים בגינה ומתיחת המפרשים עליהם. החיסרון העיקרי של פתרון הצללה זה הוא שהרשתות קבועות ולא ניתן לשלוט בסגירה או בפתיחה שלהם. כאשר לא מעונינים בהצללה יש לפרק את מפרשי הצל, אמנם הפירוק וההרכבה אינם קשים, אך לא מדובר בפעולה יומיומית.

רשת הצללה מדגם נפתח / נסגר היא פתרון חדש יחסית בשוק לקירוי ג’קוזי ובריכות. יתרון גדול של רשת צל מדגם זה הוא בכך שניתן לבצע אותה במפתחים גדולים במיוחד בין עמודי ההצללה, עד 30 מטרים, ובכך למקם את העמודים בצידי הגינה ולהשאיר את הגינה ללא עמודים מצד אחד ועם הצללה מלאה מן הצד השני. יתרון נוסף של רשת הצללה מדגם נפתח / נסגר להצללת ג’קוזי בגינה הוא בכך שניתן לקפל ולפרוש את הרשת בצורה פשוטה ויומיומית. המגבלות של רשת ההצללה הזו הם שהיא מגיעה רק בצורת מלבן ושכאשר היא מקופלת נשארים כבלים עליהם מתוחה הרשת.

 

פרגולה / גזיבו

גזיבו מתקפל

פתרון הצללה לג’קוזי של ספרטה ספא

 

תמונה באדיבות חברת ספרטה ספא – מערכות ג’קוזי לגינה הפתרון הקלאסי המוכר והאהוב להצללת ג’וקוזי בגינה הוא הפרגולה. הפרגולה הינה הצללה קבועה שאינה ניתנת לקיפול ועמידה בכל עונות השנה.  

לרוב, עשוייה הפרגולה מעץ ובכדי להוסיף אווירה ניתן לגדל צמחים מטפסים אשר ייטפסו עליה למראה כפרי וטבעי. פיתוחי טכנולוגיה אחרונים מאפשרים בניית פרגולה מאלומיניום לג’קוזי, היתרון של האלומיניום כחומר גלם לפרגולה הוא בכך שהאלומיניום אינו מצריך תחזוקה כלל, כגון צביעה שנתית בלכה, והאלומיניום אינו מחליד. יתרון נוסף של פרגולות אלומיניום הם המראה המודרני ועכשווי של הפרגולה כאשר היא משולבת בבתים עכשווים.

מכל פתרונות ההצללה, כדי לקבל את הטוב שבכל העולמות- מראה מודרני, שימוש נוח ומגוון אפשרויות דקורטיביות,  מומלץ להתקין גזיבו מתקפל.