בתים, בניגוד לדברים אחרים בחיים, אינם נוטים להשתבח עם השנים. כל בית עלול לסבול מבלאי של רכיביו השונים, כאשר בלא מעט מקרים הרצון של בני הבית עצמם הוא לשנות את הבית ולשדרג אותו – למשל, עקב הגדלת המשפחה. לא מעט פעולות עשויות להתבצע למטרות אלה, כאשר המכנה המשותף לרבות מהן הוא אחד: הן פשוט אינן יכולות להתבצע ללא קבלן שיפוצים מקצועי. הנה כל מה שחשוב שתדעו על בחירה נכונה של קבלן שיפוץ בתים מקצועי.

מתי פונים לקבלן?

כצעד ראשון, רצוי להתייחס לכך שקבלן שיפוצים נבחר לרוב על מנת לבצע עבודות שיפוצים בסדר גודל משמעותי יחסית. למשל, במידה וחשבנו בזמן שיפוץ הבית על התקנת פרגולה חדשה במרפסת, וזאת להבדיל מהשיפוצניקים ה”רגילים” – קבלן השיפוצים הוא שחולש על המשימה שמתבצעת על ידי בעלי מקצוע שונים, וזאת להבדיל משיפוצניקים שמבצעים את העבודות שלשמן הם הוזמנו בצורה ישירה. כאשר אתם, בעלי הדירה, זקוקים לביצוע מספר פעולות שיפוצים במקביל, כפי שקורה ברוב המקרים – קבלן השיפוצים הוא האיש אליו אתם צריכים לפנות ברוב המקרים.

התקנת פרגולות על ידי קבלן מוסמך

כאשר אנו חושבים על שיפוץ המרפסת בעזרת הוספת פרגולה או סוככים ישנם מספר כללים חשובים שאנו חייבים ליישם, הדבר הראשון שאנו נבדוק שקבלן השיפוצים שלנו הינו קבלן מוסמך, נוכל לבדוק זאת באתר משרד הבינוי והשיכון, ישנם שלבים מאוד ברורים בהתקנת פרגולה, הדבר הראשון יהיה על ידיי הבנת הצורך שלה. נוכל להתקין פרגולה קבועה או סוכך מתקפל, סוכך הינו אביזר גדול וכבד אשר מצריך התקנה מקצועית של איש מקצוע. כמובן שעדיף לתכנן זאת מראש השיפוץ כדי שנוכל לקבל תוצאה טובה ואסתטית יותר.

במידה ונבחר להתקין פרגולה נצטרך להתחשב בפרטים רבים בעלי חשיבות עליונה כמו גודל התקציב שלנו, גודל המרפסת, באיזה סוג עץ נבחר,  מאיזו מתכת תיהיה הקונסטרוקציה: אלומיניום או עץ, והכנת תשתית חשמל נכונה. בסופם של כל החישובים שעשינו חשוב יהיה לעשות זאת על ידי קבלן שיפוצים מוסמך אשר יוכל להבטיח שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר ובעזרת החומרים הטובים ביותר.

חובת ההתאמה למשימה הספציפית

התחום של שיפוץ בתים, כאמור, כולל בתוכו פעולות שונות שנעשות על מנת להגשים את המשימה. בהתאם לרצונות הספציפיים של בני הבית יש להגדיר מה יכלול השיפוץ, שיכול להיות נקודתי אך גם מקיף הרבה יותר. חשוב לשים לב לכך שעבודות הנדסיות בסדר גודל כספי העולה על 35,000 ש”ח מצריכות פנייה לקבלן שיפוצים מורשה. בנוסף, בתחומים ספציפיים יש צורך בקבלנים בעלי הכשרות נקודתיות: דוגמאות נפוצות לכך הן קבלני פרגולות וסוככים, קבלני ביוב או קבלני איטום. בכל אופן, הקבלן הוא זה שמרכיב את תכנית השיפוצים יחד עם הלקוחות שלו ועוקב אחר ההתקדמות של העבודות בשטח, במטרה לבחון את רמת הביצוע שלהן, את ההתאמה שלהן ללוח הזמנים או לתקציב העבודה וכן הלאה.

עקב העובדה שקבלן שיפוץ דירות מקבל את המושכות לטיפול בנכס החשוב ביותר שלנו, חשוב  לוודא מהי הרמה המקצועית שלו. ניתן בהחלט לדרוש ממנו הפנייה ללקוחות קודמים שלו, ורצוי לכאלה שהזמינו עבודות בעלות מאפיינים דומים באופן יחסי. יש לסקור את הניסיון של הקבלן בביצוע עבודות שיפוצים, כאשר ברוב המקרים (גם אם לא בכולם) הניסיון עשוי להביא לרמה מקצועית גבוהה יותר.

סוכך לבית סטובאג

הצעת מחיר לשיפוץ

בעת הפנייה לקבלן מקצועי לצורך שיפוץ בתים, חייבים לעבוד מול תכניות מפורטות ככל האפשר. המשתנים הספציפיים שמרכיבים את משוואת השיפוצים צריכים להיות מפורטים במסגרת הצעת המחיר של קבלן השיפוצים. זו משתנה, כמובן, בהתאם לפרמטרים השונים שצפויים להרכיב את העבודה. הצעה זו אינה מתייחסת רק למחיר העבודה, אלא לכל ההיבטים שלה.

ההסכם צריך להיות בכתב ולפרט, בין היתר, אילו עבודות בדיוק יבוצעו, באילו חומרים או ציוד ייעשה שימוש, מהם תנאי העבודה (למשל, נוכחות של הקבלן בבית), מהו מחיר השיפוצים ובאיזו פריסת תשלומים, אילו ביטוחים נחוצים עבור העבודה, מהי תקופת האחריות וכן הלאה. מסמך מסודר יאפשר לדעת בדיוק לקראת מה הולכים ולמנוע אי נעימות או מחלוקות בהמשך הדרך.

 

חברת סוככי השרון בעלת בעלי מקצוע מן השורה הראשונה ועובדת עם מייטב קבלני השיפוצים הגדולים בארץ, לפרטים נוספים אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם.