מעבר לבית חדש שרכשתם זה עתה הוא ללא ספק חוויה מרגשת של פעם בחיים ובפרט אם מדובר בבית רחב ידיים ומפואר. על כן סביר להניח שתרצו להשקיע לא מעט בעיצוב הבית, ויש להביא בחשבון את עיצוב הגינה כחלק מההשקעה. גינה היא אחד היתרונות הטובים ביותר בכל בית והשקעה בה והפיכתה לשטח מקסים, וודאי יאפשרו לכם ליהנות ממנה הרבה יותר. אחזקה של גינה לא מטופחת כלל לא שווה את ההשקעה ומכאן מומלץ כבר מהרגע הראשון לשקול על הדרכים להפיכתה של הגינה ללב ליבו של הבית. 

סוככי השרון עם שערים יפים

הפיכתה של הגינה למרכז הבית

רצוי לשלב בגינה אלמנטים שונים כמו פרחים וצמחים מחד גיסא, אולם כדאי גם להתקין בה שערים ופרגולות מאידך גיסא כדי שיהיה נעים יותר לשהות בגינה. פרגולה יכולה להפוך כל גינה לשימושית הרבה יותר, כי למרות שכולנו אוהבים את אור השמש, בכל זאת במדינת ישראל יש להישמר מקרני השמש החזקות ובדיוק בשל כך נועדה הפרגולה להימצא בגינה. כדי להתאים את הפרגולה הנכונה ביותר לשטח הגינה יש תחילה לבדוק את גודל הפרגולה הרצוי. הפרגולה לא אמורה לתפוס את כל שטח הגינה שכן אחרת לא ניתן יהיה להשתזף בגינה.

התאמת פרגולה לגינה

הפרגולה מצד אחד לא צריכה להיות גדולה מדי ומצד שני, מומלץ שלא תהיה קטנה מדי. הכול למעשה תלוי במידת החיבה שלכם לשמש או לצל ולרוב מומלץ להשאיר מקום לשני הדברים הללו בגינת הבית. חומרי הגלם שמהם תיבנה הפרגולה הם אלמנט חשוב שיש להביאו בחשבון, זאת מאחר והאפשרויות הן רבות ומגוונות. ניתן למשל להתקין פרגולה מאלומיניום או מחומרים דומים אולם ניתן גם לבחור בחומרי עץ לעיצוב הגינה. כעת נעבור אל אלמנט שני וחשוב במסגרת עיצוב הגינה והוא – התקנת שער איכותי בצורה נכונה.

בחירת שער לגינה

לא מעט אנשים לרבות בעלי בתים, מעצבי פנים ואדריכלים הספיקו להפנים את העובדה כי בחירה והתאמה נכונה של שערים לגינה היא בעלת חשיבות רבה. בעבר לא היה מגוון גדול דיו והבחירה הייתה הרבה יותר קלה, אולם מצד שני, היה קושי למצוא מענה לכל מיני צרכים מיוחדים. כיום ישנה אפשרות למצוא התאמה עבור כל צורך שהוא, בין אם מדובר בשער לבית, לגינה או לכל סביבה אחרת. בעת הניסיון להתאים שער לגינה חשוב להביא בחשבון את הגודל וחומרי הגלם השונים שמהם מיוצר השער.

בחינת אלמנטים שונים

בחינת היבטים אלו מובילה לאחר מכן לשיקולים של נוחות הפתיחה והסגירה של שערים.  חלק מהדגמים הם קטנים, פשוטים וקלים ואילו דגמים אחרים הם הרבה יותר גדולים וכבדים. סוג הדגם, המשקל, הגודל והעיצוב משפיעים על ההחלטה אם לבחור בדגם בעל מנוע או בדגם שנפתח ונסגר ידנית. אם מדובר בדגם קטן אין צורך להשקיע במנוע, אולם אם מדובר בשער כניסה לגינה עם חניה יהיה צורך בדרך כלל לבחור דגם עם מנוע חשמלי.