במדינת ישראל שטופת השמש, נראה כי לא ניתן לדלג על פתרונות הצללה בבית במשרד או בכל מקום בו שוהים אנשים. שמש יכולה להיות מטרד רב לאנשים ושלא לדבר על הריהוט שיכול לדהות או להיהרס עם השנים. לכן, כיום תוכלו למצוא בשוק מגוון רב של פתרונות הצללה שיעניקו לכם גם הגנה מפני השמש הקופחת וגם פרטיות ואינטימיות.

כאשר בוחרים בפתרון הצללה מסוים שונים, אם זה לחלק הפנימי של הבית אול לחלק החיצוני, חשוב לבצע בחירה נבונה ולשים לב למכלול הפרמטרים בחלל, אם זה מבחינה עיצובית, פרקטית ועוד.

המאמר נכתב באדיבות לימס וילונות לבית


אופציית ההצללה הפופולאריות ביותר לחלק הפנימי של הבית

הצללה בעזרת וילונות מעוצבים לבית

אופציה זאת היא הטובה ביותר לכל חלל הבית. וילונות מעוצבים לבית מעניקים אווירה חמימה ונעימה, ממנה לא ניתן להתעלם במבט חטוף בחלל. כיום, תוכלו למצוא מגוון רב של וילונות אשר עשויים מבדים איכותיים בסגנונות שונים החל מוילונות מעוצבים במראה קלאסי נקי, מראה מודרני ועכשווי, מראה וינטאג’, כפרי, עתיק ועוד מגוון רב של סגנונות. למעשה, עליכם להתאים בקפידה את הוילונות ליתר הריהוט והאביזרים בבית, כך הם השתלבו בצורה מרשימה בחלל הבית.

כיום, נראה כי אנשים רבים נעזרים בשירותיהם של מעצבי פנים ומעצבי הום סטייל, על מנת לעצב את ביתם בצורה מרשימה ויפה, כך שזאת אופציה נהדרת אם אינכם יודעים מאיפה להתחיל. בעלי מקצוע אלו, יוכלו לכוון אתכם ואולי למצוא עבורכם פתרונות הצללה נוספים וייחודיים ואף יסייע לכם לבחור וילונות מעוצבים לבית.

אופציות ההצללה הפופולאריות ביותר לחלק החיצוני של הבית

אם יש ברשותכם חצר או מרפסת שמש, תוכלו לאבזר אותם באמצעות פרגולות או סוככים:

הצללה חיצונית בעזרת סוככים

סוככים הינם מורכבים מזרועות הניתנים לפתיחה בצורה מלאה או חלקית, וכך למעשה יש לנו שליטה מלאה על כמות השמש הנכנסת ורמת ההצללה. סוככים איכותיים יהיו עמידים מפני כל עונות השנה ויהיו עשויים מאלומיניום או פלדת אל חלד.

הסוכך מגיע למצב של התקפלות מינימליסטית המעניקה מראה אסתטי ונקי במיוחד. כמו כן, לא נדרש אישורים מיוחדים מהעירייה בשביל להתקין סוכך בחצר/מרפסת הבית, ולכן סוככים הינם נפוצים מאוד בבתים ובתי עסק.

מפרשי הצללה לגינה

הצללה חיצונית בעזרת פרגולות

פרגולה היא פתרון קירוי קל ומהיר במקומות פתוחים כגון מרפסת או חצר. הפרגולה מוסיפה ומשדרגת את עיצוב הבית, וכמו כן, בעת שימוש נכון גם עוזרת לחסוך בחשמל בזכות תכנון חכם ונכון.

קיימים סוגים שונים של פרגולות כגון פרגולות אלומיניום או עץ ובעיצובים שונים אשר תוכלו לבחור מתוכם בעת עיצוב הבית או החצר.