התקנת פרגולה 

מהם השלבים הנדרשים בעת התקנת פרגולה?

שלב ראשון – הגדרת הצורך:

השלב הראשון בהתקנת פרגולות הוא הבנת הצורך. מהו הצורך שלנו בהתקנת הפרגולה? האם הפרגולה נועדה בכדי לספק צל? בכדי לתחום מקום מסויים ולהפריד אותו ממקומות אחרים , לדוגמא אם אנחנו מעונינים להפריד את מקום החניה של הרכב משאר הרחבה, או שאנחנו מעונינים לציין שזו הרחבה של המסעדה שלנו ולא של השכן. בכדי לציין את שביל הכניסה אל הבית או השביל אל הבריכה וכדומה.

שלב שני – בחירת חומר הפרגולה:

השלב השני בהתקנת פרגולות הוא בחירת החומרים מהם תיבנה הפרגולה. אם פעם הפרגולות היו עשויות קורות עץ פשוטות שהיו מחברים אותן במסמרים פשוטים, הרי היום טכנולוגיות הבנייה השתפרו ללא הכר. היום ישנן את פרגולות העץ המסורתיות אך גם פרגולות אלומיניום. היתרון הגדול של פרגולות האלומיניום מעבר למראה עכשויי שלהן,  הוא בכך שהן אינן מצריכות תחזוקה שוטפת של הפרגולה. את פרגולת העץ יש צורך לצבוע בלכה אחת לתקופה, ואם על גבי הפרגולה מטפס צמח אזי מלאכת הצביעה נעשית קשה הרבה יותר או בלתי אפשרית כלל. אם “נוותר לעצמנו” ולא נצבע את פרגולת העץ אז הפרגולה תתבלא במהירות וכעבור מספר שנים נצטרך לבנות אותה מחדש או לפחות לשפץ אותה.

לעומת זאת את פרגולות האלומיניום אין צורך למשוך בלכה או לבצע כל תחזוקה אחרת. האלומיניום בניגוד למתכות אחרות אינו מחליד והפרגולה יכולה לשמש למשך שנים רבות.

למרות שנראה שפרגולת האלומיניום עדיפה בהרבה על פרגולת העץ הרי העובדות מדברות אחרת ומירב התקנות של פרגולה בארץ הן התקנות של פרגולת עץ ולא פרגולת אלומיניום וזאת מכמה סיבות.

מחיר פרגולת אלומיניום יקר הרבה יותר ממחיר פרגולת עץ. המראה שמקרינה פרגולת העץ אינו ניתן להחלפה, מי שאינו מעוניין במראה האלומיניום לא יוכל להתפשר על פחות מכך. ובנוסף כמות בעלי המקצוע המיומנים בבניית והתקנת פרגולות אלומיניום קטנה בהרבה מכמות בעלי המלאכה שמתקינים פרגולות עץ. למעשה כמעט כל אחד עם ידים טובות יכול ללכת לחנות חמרי עץ ולקנות את כל הרכיביים של פרגולת העץ ולהרכיב אותה בעצמו.

שלב שלישי – בחירת העיצוב והסגנון:

השלב השלישי בהתקנת פרגולה הוא בחירת הסגנון והעיצוב. לאחר שבחרנו את החומר ממנו עשוייה הפרגולה עלינו לבחור את הסגנון של הפרגולה. כפי שציינו לעיל, בעוד שפעם היה רק סגנון אחד, הקלאסי, הרי היום קיימים סגנונות רבים לבניית פרגולה, כגון פרגולת רשתות, פרגולה גושנית, פרגולה עם רעפים, פרוגלות עם סרגלי הצללה, פרגולות חשמליות ועוד.

לפעמים אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים, לדוגמא הגיע לקוח ואמר “תמיד חלמתי על התקנת פרגולה עם קורות מסיביים” ואז המצב פשוט, נמליץ לו על פרגולה גושנית. אך לעיתיים הדברים אינם כל כך ברורים. האם הסגנון של הבית הולך עם פרגולת סרגלי הצללה או שבכלל נלך על פרגולת רעפים? לקוחות רבים מתלבטים זמן רק עם השאלה ההמלצה שלי היא לשמוע את היתרונות והחסרונות ואת ההמלצה של סוכן שיגיע אליכם הביתה ויעניק לכם מניסיונו הרב. הוא כבר עשה מאות פרגולות ולכן יש לו את היכולת לראות איך תראה הפרגולה לאחר הבנייה ואיך היא תשתלב עם המבנה , החצר או המרפסת.

אם אתם עדיין לא יכולים להגיע להחלטה, אני ממליץ על הדמייה. אין טוב ממראה עיניים. ובהדמייה תוכלו לראות איך תראה הפרגולה לאחר ההתקנה אצלכם בבית ולא תצטרכו לדמיין, ואף תוכלו להשוות בין האפשרויות השונות.

שלב רביעי  – תכנון מפורט:

השלב הרביעי בהתקנת פרגולה הוא שלב התכנון המפורט, לאחר שבחרנו את סוג ועיצוב הפרגולה  נתכנן את העיצוב המדוייק שלה, מה המידות כמה שלבים מה מידת האור הנדרשת ועוד. ועוד המון פרטים אחרים. את ההחלטות האלה אניממליץ בחום לקחת ביחד עם איש המקצוע שיבנה לכם את הפרגולה או עם סוכן המכירות. הסיכוי שאם אתם תבצעו את האיפיון תשכחו פרט מסויים גבוה וממילא תדרשו לשלם על התקנת הפרגולה והשירות הזה הינו לרוב ללא תשלום.

למרות שתחום בניית הפרגולות נראה פשוט ומיידי מסתבר שהוא מכיל בתוכו מגוון רחב של אפשרויות ולכן מומלץ מאוד לאחר השלבים הראשונים לפנות לחנות מובילה בתחום בכדי להבטיח שהפרגולה  שחלמנו עליה תמיד היא הפרגולה שנבנה.  

פרגולה